BLOG O DESIGNU, O FRONTENDU, O HUDBĚ A O ŽIVOTĚ

Záhada nefunkčních media keys ve Spotify

Media keys jsou jedním ze hromady malých důvodů, proč jsem si Spotify tak oblíbil. V práci poslouchám hudbu klidně celé hodiny v kuse, často na shuffle mód z jednoho velkého playlistu. Přepínat pak pokaždé z vývojového prostředí / photoshopu do Spotify a zpět, když mi náhodným algoritmem vybraný track zrovna nesedne, jednoho omrzí hodně rychle.

S objevem media keys tohle alt-tabovací martyrium naštěstí opadlo, jenže ne tak úplně. Media keys jednou fungovaly, podruhé ne a potřetí zase ano – a tak dál. Chvíli jsem si lámal hlavu čím to, chvíli jsem nadával a nakonec mi nezbylo, než se zeptat googlu. Naštěstí jsem nebyl jediný, koho tahle záležitost trápila, a tak jsem ani nemusel nijak složitě hledat. Podobný problém mají uživatelé totiž nejen se Spotify, ale třeba i s iTunes.

Nakonec se ukázalo, že funkcionalitu media keys si pro sebe krade zlotřilý Chrome – konkrétně pro své rozšíření Google Play Music, což je docela vtipné vzhledem k tomu, že jsem jej v životě nepoužil a ani si nevzpomínám, že bych ho kdy instaloval. Nicméně, ať už se tam ono rozšíření vzalo jakkoliv, pomoc je naštěstí snadná. Stačí postupovat podle návodu:

  1. V Chrome se dostaňte na Nastavení > Další nástroje > Rozšíření
  2. Sjeďte úplně dolů a klikněte na Klávesové zkratky
  3. V dialogovém okně si přenastavte zachycování kláves
  4. Voilá, problém vyřešen! Nerušenému přepínání písniček už nic nebrání.

 

Nastavení klávesových zkratech pro rozšíření Chrome

Stačí si jen pohrát s nastavením Hudby Google Play