BLOG O DESIGNU, O FRONTENDU, O HUDBĚ A O ŽIVOTĚ

Triangly – portfolio snadno a opravdu rychle?

V životě každého kreativce nastane jednou fáze, kdy se chce, nebo rovnou potřebuje pochlubit svou prací – čas pro tvorbu online portfolia. Možností je spoustu. Ti, co rádi věci po svém, si navrhnou a nakódují portfolio přesně podle sebe, a pro ten zbytek, co na to nemá čas nebo dovednosti, existuje asi tak milion milionů různých webových nástrojů. Triangly je mezi nimi nováčkem, ale v jistém smyslu uvádí tvorbu vlastního portfolia v absolutní jednoduchost.

Triangly Splash Screen

Ahoj, já jsem Triangly. Chceš pozvánku?

 

Služba je svým způsobem unikátní. Využívá API Dropboxu, přičemž po spárování s vaším Dropbox účtem si vytvoří na disku vlastní složku. Vše, co do ní nahrajete, se následně promítne do aplikací generované webové stránky na adrese vasezvolenejmeno.triangly.com. Na stránce portfolia lze v jednoduchoučkém editoru upravit veškeré barvy a použitý font a přizpůsobit tak stránku k obrazu svému. Z ostatních informací můžete vyplnit své akorát jméno, specializaci, email, telefon a odkazy na sociální sítě. Dodržíte-li správný název souboru a stanovený rozměr, můžete si na porfolio nahrát i své logo, případně pozadí stránky, a nelíbí-li se vám generované náhledy (a že se vám určitě v některých případech líbit nebudou), stačí upravit obsah souboru s náhledem, který aplikace generuje automaticky do vaší dropboxové složky. Uspořádáním obrázků do podsložky navíc můžete docílit série obrázků prezentované jedním náhledem.

 

Triangly Showcase

S troškou snahy lze vytvořit i velmi elegantní portfolio.

 

Tím se popis funkcionality Triangly zcela uzavírá, například takový layout stránky či pozicování jednotlivých prvků prostě nezměníte. Zní to poněkud stroze, nicméně nic podstatného nechybí a jak se říká, v jednoduchosti je síla. Své portfolio si můžete vytvořit doslova během pěti minut, což se ve světě, kde čas jsou peníze, docela cení.

Triangly je zatím pouze v betaverzi, což v tomto případě znamená, že bez pozvánky se do služby zatím nedostanete. Moje pozvánka však dorazila ani ne 6 hodin po zapsání se na seznam čekatelů, takže je rozhodně škoda to nezkusit. Obvzlášť, pokud nemáte portfolio a chcete si jej vytvořit opravdu, ale opravdu rychle.

  • Jakub Balej

    Dorbý den, doporučil byste nějaké další stránky zdarma na tvorbu grafického portfolia? Děkuji.

    • http://pavelantolik.cz/ Pavel Antolík

      Zdravím, možností je dnes opravdu hodně. Jmenoval bych např. servery pro “chlubení” se svými výtvory Behance a Dribbble, různé webbuildery (Webnode, který momentálně prochází vývojem do verze 2, Weebly, Wix, Webydo apod.), dále např. Dunked.com, Allyou.net … s tím doporučením to pak už spíše závisí na tom, který systém Vám bude více vyhovovat :)