BLOG O DESIGNU, O FRONTENDU, O HUDBĚ A O ŽIVOTĚ

Source představuje Othericons

O vývojářském studiu Source, které stojí za úspěšnými PS pluginy jako např. CSSHat, SocialKit či Subtle Patterns, je poslední dobou hodně slyšet. Zprávy o jejich nejnovějším projektu Avocode ještě nestihly ani pořádně vychladnout a už je tu další s názvem Othericons.

 

Othericons web screenshot

 

Na první pohled to nezní jako nic nového. A bohužel to tak nevypadá ani na ten druhý a třetí. Dle prohlášení autorů je to pokus o vytvoření komunity designérů vytvářejících krásné ikonky přístupné všem, ale osobně to na mě působí spíš tak trochu jako pokus o urvání si svého sousta na trhu s ikonkami.

V současné verzi se zatím jedná o čistě webovou službu, ale mezitím se pilně pracuje na pluginu jak pro Photoshop, tak pro Sketch. Na webu jsou zatím dostupné celé TŘI sady ikonek, což mi příjde i na uvedení zcela první verze produktu hodně málo, a to i přes “more coming soon” příslib. Všechny jsou zatím zdarma (ačkoliv je pravděpodobné, že budou přibývat i nějaké ty placené premium sety) a dostupné v široké škále formátů, mezi kterými si vybere snad každý (konkrétně PNG, SVG, AI a PSD).

V konkurenci pluginů BlendMeIn či Flaticon a webů alá iconfinder.com, thenounproject.com, flaticons.co (jehož tvůrce se mimochodem podílí i na vývoji Othericons) apod. se zatím Othericons poměrně ztrácí, nicméně je to zbrusu nový projekt a až budoucnost ukáže, jak se klukům ze Source povede s Othericons prorazit. Docela jim to přeju, hezkých ikonek není nikdy dost.