BLOG O DESIGNU, O FRONTENDU, O HUDBĚ A O ŽIVOTĚ

Máš Facebook?

Pátek. Jeden z mnoha, kdy se noc nakonec stejně zvrhla v návštěvu Perpeta – a to i přes to, že bylo na programu techno. Absolutně nevyhledávám techno, ale mezi slepými jednooký králem a domů se prostě ještě nechtělo. Co však osud nechtěl, štěstí se na mě usmálo a já se seznámil s jednou milou slečnou. Netrvalo dlouho a konverzace vyústila v klasickou otázku:

Máš facebook?

Sere medvěd v lese? Samozřejmě, že mám Facebook. Ochotně jsem jí nadiktoval své jméno a pak si uvědomil, jak dlouho už jsem si s nikým vlastně nevyměnil telefonní číslo.

Trochu mě to mrzí. Facebook z toho poznávání se jakoby vyhnal všechnu srandu. Žádné očekávání, zda dostanu na SMSku vůbec odpověď, žádné přemítání, jestli byla opravdu tak hezká, nebo jsem jen vypil moc piva… Stačí mi kliknout a život druhého mám před sebou jako otevřenou knihu. Můžu se podívat na fotky ze všech možných úhlů a situací. Můžu si přečíst statusy na zdi, prohlédnout si sdílené odkazy nebo se podívat na seznam “lajknutých” zájmů. Prostě si můžu druhého přečíst a stačí mi k tomu jen hnout prstem.

Ale chci to hned všechno vůbec vědět?

Možná to v některých případech ušetří trochu času, ale stejně – není krásnější napsat si druhý den pár zpráv, jít spolu na procházku, na kafe/pivo/víno, povídat si spolu bez možnosti přemýšlet nad odpovědí, než ji odešlu, a pomalu se oťukávat a poznávat?

Až se mě nějaká slečna příště zeptá, jestli mám Facebook, řeknu si možná raději o to číslo.